Elk verhaal telt

Literatuur Vlaanderen zet in op een breed, rijk en divers literair landschap. Ze wil werken aan een breder en rijker boekenaanbod en zo steeds meer lezers besmetten met de leesmicrobe. Iedereen heeft immers verhalen te vertellen en moet kunnen genieten van het lezen van een boek.

De verscheidenheid binnen onze samenleving – op het vlak van gender, leeftijd, uiterlijk, sociaaleconomische situatie, religie, cultuur – is voelbaar aanwezig, maar die diversiteit wordt nog te weinig weerspiegeld in het boekenvak. Literatuur Vlaanderen ziet diversiteit als een bron van verrijking en vernieuwing en streeft naar een letterenveld waarin alle schakeringen van literatuur te zien zijn en waaraan iedereen kan deelnemen. Als een van de ondertekenaars van het charter voor inclusie in de boeken- en letterensector verbindt ze zich ertoe om actief in te zetten op een inclusiever letterenveld. Die inzet begint bij de organisatie zelf. Literatuur Vlaanderen ziet erop toe dat de veelzijdigheid van de samenleving zo goed mogelijk wordt weerspiegeld op alle niveaus van de organisatie. Ze voert een inclusief personeelsbeleid en streeft naar een heterogene samenstelling van haar adviescommissies, om een divers literair aanbod mogelijk te maken en samen meer impact te creëren.

Workshop Wauter Mannaert Foire du Livre

Workshop stempelen met stripauteur Wauter Mannaert op de Brusselse Foire du Livre.

©

Michiel Devijver

Ook interessant

  • Literatuur Vlaanderen trekt het Europese project Every Story Matters – making books more inclusive. Dat wil de creatie, beschikbaarheid en promotie van inclusieve kinderboeken in Europa stimuleren en ondersteunen.

  • Ondertekende je het charter voor inclusie al? Sinds de lancering op 1 april 2019 deden al meer dan 160 auteurs, illustratoren, vertalers en organisaties dat.